SEO Check aplikasyonu ile kolayca SEO analizi yapabilirsiniz

Android ve İOS için tasarlanmış olan SEO Check hızlı ve pratik sayfa analizi için iyi bir aplikasyondur.

Check SEO

SEO Check hangi verileri analiz edebilir?

Söz konusu uygulama ingilizce ve almanca dilinde mevcuttur. Uygulama ile kolayca sayfa meta açıklaması analizi gerçekleştirebilirsiniz. Sayfalarınızın kalitesini ölçer ve analiz sonucunda neleri düzeltmeniz gerektiğini bildirir. Sayfa düzeni SEO açısından çok önemlidir. Uygulama ile sayfa düzeni ve link düzeni ölçümü yapabilirsiniz. Özellikle iç ve dış link düzenleri önemlidir. Karışık ve hatalı linkler arama motoru sıralamasında geride kalmanıza neden olur. Yine bir diğer önemli analiz, sunucu yani hosting hızı. Sayfa açılma hızını SEO check ile ölçmeniz mümkündür.

 

Sayfa isimi uzunluğu ve Meta açıklaması 

SEO uyumlu bir sayfa 50-60 karakter arasında olmalıdır. Sayfa isim kısmında sayfanın anahtar kelimesi içermeside başka önemli bir konudur. Fakat abartılı olmamak gerektiği için, anahtar kelimeniz cümle içerisinde defalarca bulunmamalıdır. Aynı şekilde Meta açıklamanız net ve sayfa konusu ile ilgili olmalıdır. Meta açıklaması 150-160 karakterden oluşmalıdır. Optimize ettiğiğniz sayfanın önemine göre, anahtar kelimenizi meta açıklaması cümlesi içinde kullanmanız bir artıdır. Uygulama sayfa isimi ve meta açıklaması uyumluluğu analiz eder.

 

Diğer analiz noktaları

Uygulama içerik analizi yapar ve net şekilde sonuçları sunar. H başlıklarından tutun iç ve dış linkler bildirir. Ayrıca sayfanızın Google tarafından kara listeye alınıp alınmadığı sonucunuda sunar. Backlink analizi yapan uygulama, kac adet backlinkiniz varsa gösterir. Website sayfanızda hangi anahtar kelimeler ön safada ise görebilirsiniz. Kapsamlı ve hızlı SEO analizi için diğer online analiz araçlarını kullanabilirsiniz. Yani SEO tekniği analizlerinde daha kapsamlı programlarda kullanmanız gerekli. Ancak SEO Check güncel analiz bilgisi edinmek açısından kullanışlı bir uygulamadır. SEO optimize konusu güncel tutulmalıdır. Web sitenizin durumunu günlük takip etmelisiniz. SEO check uygulamasını indirmek için Google play ( Androıd ) ve ( IOS ) için App store kullanabilirsiniz.

SEO hakkında daha fazla bilgi için blogumuzu takipte kalın. Güncel ve uzman SEO bilgileri için Aravbul sizlerin SEO klavuzu.