Webmaster ve dijital gelişim için faydalı kaynaklar

Websitesi geliştirmek ve SEO uyumlu içerik servis edebilmenin yolu bilgi ve stratejiden geçer. Webmaster bilgilerini güncel tutmalıdır. Daha fazla  kaliteli ölçümler ve çalışmalar için güvenilir kaynaklara ve bilgilere burada ulaşabilirsiniz.

 

Uyumluluk ve teknik analiz

Değişik cihazlarla uyumluluk testi websiteniz için önemli bir husustur. Güvenilir analizler ve sonuçlar için online araçlar vardır. Bu online araçları kullanarak ve manuel analizler yaparak en verimli sonuçlara ulaşılır.

Özellikle kısıtlı bütçe ve imkanlar yüzünden, bir çok teknik işlemleri kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bir çok güvenilir ve yardımcı online platformlar var.

Google araçlarını kullanarak sitenizin kalitesini artırın ve standartlarınızı koruyun.

Google zengin sonuçlar testi

Google zengin sonuçlar testi

Hız ve uyumluluk testi için Google Page speed insights

Websitenizi gerekli cihazlarla daha uyumlu hale getirebilmeniz için analiz eder ve düzeltmeniz gereken etken faktörleri sunar. Gerek mobil ve gerek desktop analizi sonuçlarını sunar.

Page speed insights

Olmazsa olmazınız, bir diğer online araç Google Search Console’dir. Sitenizin ve linklerinizin sağlıklı şekilde çalışmasını takip eder, diğer verileri görebilirsiniz. İç ve dış linkleriniz hakkında kolayca bilgi edinerek sorunları çözebilirsiniz. Sitenizi ilgilendiren teknik hataları gösterir ve düzeltmenize yardımcı olur.

Google Search Console

Google arama motorunun teknik ve SEO için gerekli online araçlarından yararlanmanız, sizin için faydalı olacaktır.

 

Uzmanlar için öneriler

Screaming Frog SEO spider isimli uygulama ile, website analizi ile bir çok negatif etki sağlayan nedenleri net bir şekilde görebilirsiniz.

Sayfaların hızlı bir şekilde açılması önemlidir. Hız performans düşüklüğüne bir çok faktörler sebep olabilir. Ağır ve gereksiz kodlamalar ve düzensiz kodlamalar sayfaların gerekli performansı sergilemesine engel olabilir. Bu yüzden SEO analizi ve teknik analizler çok önemlidir.

Başka bir etkende, hosting sağlayıcı serverden kaynaklı olan problemler. En çok sevilen bir platform, SEO uyumlu olandır. SEO uyumlu bir sitenin, kullanıcıların rahatlığı için uyarlanmış olmasıdır. Bu yüzden sitenizi yavaşlatan ağır ve gereksiz kodlamaları minimalize etmenizde fayda vardır. SEO arama motoru optimizasyonu hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız..

SEO ve SEM

Avrupanın en deneyimli SEO ve SEM uzmanlarının bir araya gelerek oluşturduğu platform olan Seomedia ‘da daha fazla ve yararlı bilgiler bulabilirsiniz.

Sağlam bir teknik temel

Kurmuş olduğunuz yada kuracağınız website, amacına göre doğru platform üzerine kurulmalıdır. Her zaman ileriye dönük olarak geliştirme imkanı sunan sağlam bir temeliniz olmalıdır. Bu sayede daha kaliteli işler çıkarmanız mümkün olur.

Webhosting ve servis sağlayıcınızın güvenilir ve uzun vadeli servis suna bilmesi çok önemlidir.

Hiç bir uzman webmaster, wix ve benzeri servisleri kullanmaz ve önermez. Çünkü temelde kazanç sağlamak ve site sahibini bağlayarak ve gelişmesine zorluk çıkarır bu tür servisler. Her gerekli özellikler için ücretlendirme yapan servislerden uzak durmalısınız. İlk bakışta hesaplı ve kaliteli görüne bilir. Ancak gerek boşa harcadığınız emekler ve gittikçe yükselen aylık ödemeler size kaybettirecektir.

Google’ nin Webmasterlar için hazırladığı klavuzu inceleyip SEO başlangıç bilgilerini öğrenebilirsiniz. Fakat doğru deneyim ve eğitimler çok önemli ünsurlardır. Kişisel deneyimleriniz ve gelişiminizde çok önemlidir. Yetenekleriniz sadece eğitim ile elde edilemez.