On- page optimizasyonu

On- page optimizasyonu püf noktaları nelerdir?

Analiz bölümü

On- page optimizasyonu öncesi kapsamlı analiz gereklidir!

Analizleriniz için spider pro isimli programı kullanabilirsiniz. Anlaması kolay bir analiz isterseniz SEO hocası websitesi ücretsiz genel SEO analiz uygulamasını öneririm.

Anahtar kelime Seçmek

Hedef sayfaları için kullanılacak anahtar kelimeler tespit edilmelidir!

Sayfalar anahtar kelime için optimizme edilmesi gerekli olduğu için bu prosedür On- page SEO da önemli işlemdir. Sayfa başlığı yazarken anahtar kelimesi başlıkta uygun şekilde yer alması son derece faydalıdır. Meta açıklaması anahtar kelimeniz, ve sayfa içerigi hakkında olmalıdır.

Metin içeriği

Bir makale yada web sayfa en az 300 karakter içermelidir.

Önemli anahtar kelime içeren bir sayfa en az 1000 karakter içermelidir.

Anahtar kelime metin içinde kullanım oranı metinin uzunluğuna göre uygulanmalıdır. Özellikle H1 baslığı anahtar kelimeyi içermelidir.

Sörf yapan kullanıcıların kullanımını kolaylaştırmaktır SEO amacı. Arama motorları algoritmaları zaten insanlara kolaylık gösterme amaçlı kaliteli online platformları indeksler. Aynı zamanda web sayfalar SEO kalitesine göre arama sonuçlarında sıralanırlar.

Kelime, arama alışkınlıkları ve arama robotların algoritma şekillendirilmesine göre web sayfaların arama sonuçlarında anlık sıralamaları etkilenir.

Yine bu yüzden özellikle Google arama motoru SEO ile güncellemelerini takip ederek web siteleri güncel ve ileriye dönük SEO uygulamalıdır.

Link düzenlemek

İç ve dış linkler sorunsuz ve doğru şekilde yöneltilmesi SEO için çok önemlidir.

Daha önce bahsettiğimiz gibi linkler ziyaretçileri alakalı sayfaya sorunsuz şekilde yöneltmelidir.

İç link yazdığınız konu hakkında web siteniz de daha detaylı bilgi içeren bir sayfa varsa, o sayfaya okuyucuları yöneltmek için kullanılabilinir.

Bu site de yer alan yazılar ve bilgiler bizzat kendime ait olmaktadır. Kendi birikimlerim ve tecrübelerime dayanmaktadır. Ancak kaynak olarak dünyada en buyuk arama motoru olan Google webmaster klavuzuda On- page ve genel SEO hakkında verdiğim bilgileri doğrulayacaktır.

Zira sanal ortamda yer alan bilgilerin gerçek kaynağına ulaşabilmek her zaman önemlidir. Google kılavuzda, burada verdiğim bilgileri kaynak olarak doğrulayacaktır. Google Webmaster kılavuzu bu linkten ulaşabilirsiniz.

Dış link Örnek: Yukarıda yer alan Google Webmaster kılavuzu tipik Dış link tir, ve kullanıcıların kolayca kaynağa ulaşabilmesini sağlar. (Unutmayalimki, SEO nun asil amaci internet kullanicilarin kullanimini kolaylastirmaktir, ve gunumuz teknolojisine göre sitelerimizi SEO altinda guncellemektir. Dış linklerde webmasterların SEO yolunda, yol kat etmeleri için önemli bir düzenlemedir.

İç link Örnek: Arama motoru optimizasyonu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, SEO hakkında detaylı bilgiler içeren sayfamıza ulaşabilirsiniz.

On- page SEO ve On- site arasındaki fark nedir?

Yıllardır avrupa da SEO & SEM dijital market hizmeti veren bir şirket sahibiyim.

Şirketimiz aynı zamanda çesitli yazılım hizmetleri vermektedir.

Bunu açıklama sebebim şudur. Genellikle müşterilerimizse büyük firmalar ve şahıslardan oluşmaktaydı. SEO hizmetine gelince müşterilerimizin mantığında genellikle Google da birinci sayfa da yer almak vardı.

Zaten SEO ve dijital reklamcılıkta daha önce başkaları tarafından kandırılmış yada oyalanmış müşterilerimize olduğunca detaylı bilgiler vermek şirket prensiplerimizden biriydi. Fakat zamanla bizler de ekip olarak bir şey tecrübe edindik.

Ne kadar fazla SEO terimleri ve bölümleri ile ilgili açıklama yaptıysak, o kadar kafası karışan müşteri ile karşılaştık.

SEO On- site tamamen sitenin tekniği ve platformun kodlamasından tutunda, kullanılan hostun, optimizasyonu ile ilgilidir. Fakat kendim her zaman, On- site terimini özellikle makalelerimde ve yardımcı olduğum, kişilere fazla anlatmamayı tercih ediyorum.

Çünkü zaten her zaman On- page SEO ya On-site da dahil ettim. Tabi ki gerektiği zamanlarda.

Bu şekilde daha verimli bir SEO uygulaması elde ettim.

Ve zaten derdi ekmek parası olan müşterilerimin hizmetini kolaylaştırdım.

 

		
Sayfa ve icerik haklari aravbul, yani yazarimiz William Cem Soykan a aittir. izinsiz kopyalama icerik almak kesinlikle dava konusu edilir.